Türkiye’nin En İyi Saç Ekim Doktorları Kimlerdir?

Türkiye son zamanlarda saç ekimi konusunda yapmış olduğu bütün başarılı işler ve bu operasyonları yapan uzman doktorlar sayesinde dünyada en iyi ülkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en iyi saç ekimi yapan doktorları kimlerdir sorusuna en iyi yanıtlar   Op. Dr. İsmail Bayram, Prof. Dr. Ufuk Bilkay ve Op. Dr. Güncel Öztürk olacaktır.

Saç Ekimi Yöntemleri

Saç ekimi yöntemleri ikiye ayrılmaktadır. FUE ve Fut saç ekimi teknikleridir. FUT saç ekimi yöntemi en eski saç ekimi yöntemidir. Teknolojinin ilerlemesi ile Türk uzman doktorlarımız FUE saç ekimi yntemi ile en başarılı operasyonları yapmaktadır. FUT saç ekimi yönteminde saç derisinde iz kalır. Ancak FUE saç ekimi yöntemi ile kesinlikle iz kalmaz.

Prof. Dr. Ufuk Bilkay Hakkında

Saç ekim doktoru Prof. Dr. Ufuk Bilkay Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalında ihtisas yapmıştır. Daha sonra bu alanda Amerika da Emory Üniversitesi’nde research fellow görevinde bulundu. Burada asistanlık eğitimi tamamlayan Ufuk Bilkay olastik ve Rekonstrüktif uzmanı olmuştur. okumuş olduğu Ege Üniversitesi Tıp Faküktesi’nde Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Kliğiniğinde uzman olarak görev yapmıştır. Ardından Yardımcı Doçent Doktor ünvanını almıştır ve öğretim üyeliği hayatı başlamıştır. Burada yaptığı görevlerin sonunda Doçent unvanını almayı da başarmıştır. En son olarak da Profesör unvanını alan Prof. Dr. Ufuk Bilkay uluslar arası dergilerde alanında 45 tane ve ulusal dergilerde de 25 tane bilimsel makalesi yayınlanmıştır. 27 tane ulusal kongrelerde 100 taneden daha fazla bildirisi sunulmuştur. Alanında bir çok derneğin başkanlığı ve üyelikleri bulunmaktadır.

Op. Dr. İsmail Bayram Hakkında

Op. Dr. İsmail Bayram tıp eğitimine Gülhane Askeri Tıp Fakültesi’nde başlamıştır. 1995 yılında buradaki eğitimini tamamlamış ve Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nde Stajyer Tbp, Tğm. Olarak görev yapmıştır. Daha sonra GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Op. Dr. İsmail Bayram sayısız kursları tamamlamıştır ve pek çok sayıda sertifikaları bulunmaktadır. Estetik ve plastik uzmanı olan ismail bayram insanların bütün estetik sorunları karşısında en etkili ve özel çözümleri üretmektedir. En son sistem saç ekimi yöntemlerini kişiye özel saç derisne ve saç tipine göre uygulamaktadır. Op. Dr İsmail Bayram en son olarak kendine ait olan estetik kliniğinde tüm hastalarına en iyi ve en doğru hizmetleri sunmaktadır.

 

Op. Dr. Güncel Öztürk Hakkında

Saç ekimi uzmanı olan Op. Dr. Güncel Öztürk aslında sanatçı bir babanın oğludur. Bu neden ile kendi alanında yaptığı her çalışmalarını ve tedavileri bir sanat eseri olarak görmektedir. Güncel Öztürk 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirmiş ve Tıp Doktoru unvanını almaya hak kazanmıştır. Daha sonra Tıp Uzmanlık Sınavında plastik cerrahi bölümünden yana tercihini kullanmıştır. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünü bitirmiştir. Ardından burun ve yüz estetiği üzerine pek çok öenmli yerlerde eğitim almış olan Op. Dr. Güncel Öztürk burun ve meme estetiği için Amerika da eğitim aldıktan sonra Plastik, Rekonstrüktif ve estetik Cerrahi eğitimini tamamlayarak ülkemizde bulunan sayılı Plastik ve Estetik Cerrahi uzmanlarından biri olmuştur.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *